Miasto Ustroń

Fotorelacja - Warsztaty Twórczo Zakręcone

12-10-2017
W dniach 12-15 października w Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowym "GWAREK" odbyły się Warsztaty Twórczo Zakręcone, które są kontynuacją Zjazdów Twórczo Zakręconych  – to już nasz ósme spotkanie. Dziękujemy Burmistrzowi Ustronia i Staroście Cieszyńskiemu za objęcie honorowym patronatem naszych warsztatów.

W tym roku podczas czterech dni imprezy przeprowadzono 128 różnorodnych warsztatów rękodzielniczych, w takich technikach jak: makrama, koronka koniakowska, koronka klockowa, sutasz, wire wrapping, haft brazylijski, haft florencki, haft ze Shwalm, haft płaski, zipper art, koraliki na krośnie, haft koralikowy, beading, Quilling, scrapbooking, kwiaty z foamiranu, szycie na maszynie, patchwork, pisanki ażurowe, haft wstążeczkowy i wiele, wiele innych.

W warsztatach wzięło udział 242 uczestników, 41 instruktorów i 13 sklepów.

Warsztaty Twórczo Zakręcone w Ustroniu, to impreza cykliczna, na  którą co roku przyjeżdżają ludzie z całej Polski od Gdańska, przez Poznań, Elbląg, Warszawę, Łódź, Lublin, Wrocław po Górny Śląsk. Nie brakuje również  rodaków mieszkających poza granicami Polski.

Podczas warsztatów uczestnicy mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności oraz poznania nowych technik rękodzielniczych. Na miejscu mogą zakupić akcesoria, narzędzia i materiały potrzebne do wykonywania prac różnymi technikami.

Z roku na rok rośnie liczba Twórczo Zakręconych miłośników rękodzieła, którzy jesienią odwiedzają Ustroń. Co roku również wzbogacamy ofertę warsztatów o nowe techniki i pomysły. Ponieważ coraz więcej uczestników przyjeżdża na warsztaty całymi rodzinami, mamy również ofertę warsztatów dla dzieci. Również na niektórych szkoleniach panowie znajdują coś dla siebie.

Ponieważ wszystko co dobre się niestety kończy, również i tegoroczne Warsztaty dobiegły końca. Pocieszające jest jednak to, że znowu za rok się spotkamy i oddamy się twórczej pasji. Już dzisiaj zapraszam na przyszłoroczne Warsztaty Twórczo Zakręcone, które odbędą się ponownie w „Gwarku” w dniach 18-21 października 2018 r.
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl