Miasto Ustroń

Fotorelacja - KamPas Sport Business Ski Cup

13-01-2019
KamPas Sport Business Ski Cup na stałe zagościł w narciarskim kalendarzu!

13 stycznia 2019 r. na stoku Poniwiec Mała Czantoria w Ustroniu odbyła się druga edycja zawodów narciarskich dla firm KamPas Sport Business Ski Cup 2019- mistrzostwa firm w slalomie gigancie równoległym. Po sukcesie ubiegłorocznego wydarzenia, Kamil Pastusiak- pomysłodawca i organizator zawodów, właściciel agencji fotografii sportowej KamPas Sport nie miał wątpliwości, że zawody muszą na stałe wpisać się do kalendarza narciarskiego w Polsce.

Każda z drużyn liczyła trójkę zawodników, w tym przynajmniej jedną kobietę. Zarówno wśród amatorów, jak i profesjonalistów nie zabrakło uczestniczek i uczestników ubiegłorocznych zawodów. Świadczy to nie tylko o wysokim poziomie sportowym, ale również organizacyjnym imprezy.

-Cieszymy się, że zawody ponownie przyciągnęły tak wielu uczestników. Niektórzy są z nami już od ubiegłego roku, co potwierdza tylko, że sens organizacji tego przedsięwzięcia. W tym roku w kategorii PRO w drużynie Merida ścigała się m.in. Karolina Chrapek, której fanom narciarstwa przedstawiać nie trzeba. To ogromna radość, że tak znane nazwiska wpisujemy na listy startowe KamPas Sport Business Ski Cup - opowiada Kamil Pastusiak.

Wspomniana wyżej Karolina Chrapek to między innymi wielokrotna mistrzyni Polski, pięciokrotna medalistka uniwersjady, uczestniczka mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim, a także olimpijka z Soczi 2014.

-Zawody wypadły świetnie, wszystko odbywało się bardzo sprawnie nawet mimo małych przeciwności losu. W tym roku zawody zostały podzielone na kategorie „pro” i „amator”, co zdecydowanie podniosło poziom sportowy imprezy i dało możliwość obecnym jak i byłym zawodnikom na dobrą zabawę, co nie zdarza się często na polskich stokach - komentuje zawody Karolina Chrapek.

Karolina Chrapek w KamPas Sport Business Cup wraz z drużyną Merida zajęła pierwsze miejsce w kategorii PRO. W drużynie z Karoliną startował także Adam Chrapek- m.in. wielokrotny medalista mistrzostw Polski oraz uczestnik zawodów rangi FIS oraz Marcin Czyż- m.in. mistrz Polski amatorów PZN. Ich zespół w finałowej rozgrywce pokonał 3:0 drużynę ADdent Pro w składzie: Kinga Marek, Jakub Natanek, Krzysztof Zięba.

W przejazdach o trzecie miejsce w kategorii profesjonalistów walczyły dwie drużyny KamPas Sport Ski Team. O jeden punkt lepszy okazał się KamPas Sport Ski Team 2 w składzie: Przemysław Gałuszka, Magda Niewiadoma, Kacper Walczak. Czwarte miejsce przypadło w udziale drużynie KamPas Sport Ski Team 1: Dominika Sanetra, Mieszko Kuczański, Robert Zubek (wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski, były reprezentant Polski, a także m.in. trener reprezentacji Polski w narciarstwie alpejskim podczas igrzysk w Turynie).

W kategorii „amator” udział wzięło aż dziesięć ekip. Najsilniejszy skład- trzy drużyny- wystawił jeden ze sponsorów imprezy, firma Aegon. Finałowa rozgrywka odbyła się jednak bez rywalizacji, gdyż kontuzji uniemożliwiającej kolejny zjazd nabawił się jeden z zawodników ekipy Mario Sport. Pierwsze miejsce wywalczył skład Dyduch Ski Family. Drugie miejsce przypadło w udziale teamowi Mario Sport w składzie: Mariusz Siemasz, Bronisław Siemasz, Janusz Siemasz. Na trzecim stopniu podium stanęła drużyna Morami: Monika Szafran, Rafał Gierczak, Piotr Sędłak. Najwięcej emocji w kategorii „amator” wzbudziła rywalizacja w II rundzie pomiędzy Maserati Pietrzak i Aereco Wentylacja. Firma Aereco zwyciężyła ze znanymi z poprzedniej edycji zawodów przedstawicielami Maserati 2:1.

Oprócz emocji sportowych, na kibiców zgromadzonych przy stoku Poniwiec Mała Czantoria czekały liczne atrakcje, m.in. animacje oraz konkursy z nagrodami, ufundowanymi przez sponsora zawodów, firmę Nessi Sportswear. O gorącą mimo bardzo zimowej aury atmosferę zadbał znany kibicom siatkówki plażowej DJ Kostya. 

Klasyfikacja końcowa KamPas Sport Business Ski Cup 2019, kategoria AMATOR:

1. Dyduch Ski Family

2. Mario Sport

3. Morami

4. Aerco Wentylacja

5-8. Maserati Pietrzak
        Aegon Premium 2
        Grupa Concept
         Aegon Ski

9-1.0 SRS Czantoria Senior
        Aegon Premium 1

 

Klasyfikacja końcowa KamPas Sport Business Ski Cup 2019, kategoria PRO:

1. Merida

2. ADdent PRO 

3. KamPas Sport Ski Team 2

4. KamPas Sport Ski Team 1

5-8. Gang ABT
       Tarnowskie Góry Team
       SRS Czantoria Juniors
       Banana Racing Salomon Team

Szczegółowe informacje, fotogalerie, poprzednia edycja zawodów dostępne na facebooku: https://www.facebook.com/KampasSportSkiCup/   oraz na stronie internetowej: http://kampas-sport.eu/ski-cup/ 
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl