Miasto Ustroń

Fotorelacja - Wystawa poplenerowa ST "Brzimy"

08-02-2019
Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja – mówiącym malarstwem." Simonides z Keos.

Za nami wystawa poplenerowa Stowarzyszenia Twórczego "Brzimy", która odbyła się w Galerii Rynek 8 lutego 2019r. Otworzył ją Przemysław Korcz, burmistrz Miasta Ustroń oraz Kazimierz Heczko prezes Stowarzyszenia Twórczego „Brzimy”. Nadleśniczy Leon Mijal podziękował artystom za ich prace i zaoferował gościnę w kolejnych latach. Andrzej Piechocki podziękował w imieniu Stowarzyszenia Twórczego „Brzimy” byłemu burmistrzowi – Ireneuszowi Szarcowi za jego 20-letnią pracę i wsparcie. Napisał także wiersz i ofiarował z tej okazji obraz.

Większość obrazów, prezentowanych na wystawie pochodzi pleneru w „Ustroń – Brenna 2018” zorganizowanego przez „Brzimy” w sierpniu zeszłego roku. Węgry i Hajdúnánás reprezentowali János Babusa, Imre Demeter, Imre Fejér, Ágnes Martinek i Ágnes Nagy. Oprócz artystów ze ST „Brzimy” w plenerze brali również udział czescy artyści Iveta Filipčikovai Rużena Urbanova oraz zaproszeni goście: Dorota Waligóra z Ustronia Morskiego i Anita Juda Boenisch z Katowic.

Za materialną pomoc w realizacji pleneru ST "Brzimy" dziękują: Nadleśnictwu Ustroń, Państwowe Gospodarstwo Leśne z Nadleśniczym Leonem Mijalem na czele oraz Miastu Ustroń reprezentowanym przez byłego burmistrza, dzisiejszego radnego powiatowego – Ireneusza Szarca.

Wystawę zroganizowali właściciele galerii - Kazimierzowi Heczko i Ágnes Nagy.

Źródło:
https://www.facebook.com/GaleriaNaGojach/
Zdjęcia : źródło: Galeria Na Gojach - Ustroń
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl