Miasto Ustroń

Fotorelacja - KOBIECE ŚWIATY - wernisaż wystawy malarstwa Gabrieli Pająk i Ilony Stolarczyk

11-05-2019
11 maja br. w Muzeum „Zbiory Marii Skalickiej” w Ustroniu w ramach I Ustrońskiej Nocy Muzeów, odbył się wernisaż wystawy malarstwa pt.: „Kobiece Światy”. 

Dwie malarki i przyjaciółki, których przygoda ze sztuką – a jednocześnie znajomość – rozpoczęła się w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach.  Od maja do sierpnia prezentują w Muzeum Marii Skalickiej swoją twórczość – barwne, przyciągające wzrok obrazy, w których widać inspirację naturą i wielką wrażliwość artystyczną.

Gabriela PAJĄK (ur. 1950) – ustrońska malarka stosująca różne techniki: olej, akryl, akwarelę. Ulubionymi motywami w jej twórczości są wizerunki zwierząt (głównie koni), kwiaty i pejzaże.

Ilona STOLARCZYK (ur. 1950) – artystka z Katowic, maluje pejzaże i kwiaty, ale najbardziej charakterystyczne dla jej twórczości są baśniowe twarze kobiet. Używa farb olejnych do wykreowania charakterystycznych plam nasyconego koloru.

Na wernisażu niewątpliwą atrakcją była muzyka na żywo. Utwory z repertuaru Ewy Demarczyk i Michała Bajora wykonały uczennice Społecznego Ogniska Muzycznego im. Jerzego Drozda w Wiśle: Martyna Kawulok, Natalia Kobyłecka, Magda Pilch.

Wystawę można oglądać do końca sierpnia br. w godzinach pracy Muzeum, tj. od wtorku do piątku w godz. 9.00-16.00, a w soboty w godz. 11.00-16.00.
Zdjęcia : Jadwiga Podżorny, Ewa Depta
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl