Miasto Ustroń

Dzień dla Zdrowia 2017r. Konferencja i bezpłatne konsultacje dla seniorów. / 18.10.2017

To już trzecia edycja Dnia dla Zdrowia, która odbędzie się 18 października w Ustroniu w Ośrodku Tulipan (ul. Szpitalna 21). Bezpłatne badania i konsultacje oraz konferencja dedykowana seniorom, to główne atrakcje tego dnia, ale nie jedyne. W tym roku odbędzie się również dancing międzypokoleniowy przy dźwiękach niezapomnianych przebojów.

W tym roku część konferencyjna będzie skupiała się wokół ważnych aspektów życia osób starszych, czyli na zdrowiu, prawidłowym odżywianiu, które wspomaga codzienne funkcjonowanie seniorów a także warsztatów na temat zasad bezpiecznego stosowania i przechowywania leków oraz profilaktyki i leczenia zaćmy. Wykłady poprowadzą: lek. med. Krzysztof Błecha – specjalista od ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, mgr Sylwia Gugała-Mirosz – dietetyk z Instytutu Żywienia i Żywności w Warszawie, specjaliści z europejskiego centrum okulistycznego Okulis oraz organizatorzy ogólnopolskiej akcji Przewietrz Apteczkę.

Równolegle do konferencji będą odbywać się bezpłatne badania i konsultacje m.in.: badania słuchu, badania wzroku, badania EKG, pomiar ciśnienia i poziomu cukru we krwi, badania gęstości kości, badanie zakwaszenia organizmu, spirometria, pomiary antropometryczne np. obliczenia BMI, Body Fat, konsultacje z refleksologiem, konsultacje podologiczne, konsultacje dietetyczne, konsultacje fizjoterapeutyczne, konsultacje z lek. med. chorób wewnętrznych, fitoterapeutą, konsultacje doboru biustonoszy oraz warsztaty Nordic Walking. Dodatkowo NFZ zapewni mobilny dyżur stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanego Informatora Pacjenta.
 
W zeszłorocznej edycji Dnia dla Zdrowia z badań i konsultacji skorzystało ponad 300 seniorów, łącznie przeprowadzono ponad 600 badań i konsultacji. Natomiast 60 osób, przedstawicieli ze środowisk senioralnych, wzięło udział w konferencji i przekazało zdobytą wiedzę swoim kolegom i koleżankom.

Zwieńczeniem działań w ramach Dnia dla Zdrowia i utrwaleniem wiedzy przekazanej tego dnia jest film edukacyjny. Nagranie prezentuje cztery bloki tematyczne opracowane dla seniorów, które dotyczą: ziołolecznictwa i naturalnych metod leczenia, dietetyki i zdrowego odżywiania się, aktywności fizycznej oraz psychologii i budowania relacji społecznych.

Współorganizatorem Dnia dla Zdrowia 2017 jest Urząd Miasta Ustroń i Sanatorium Ustroń.

 Udział w Dniu dla Zdrowia jest bezpłatny.
Wybrane rodzaje badań i konsultacji wymagają dodatkowo zapisów na listy badań.

Jak zapisać się na wybrane badania i konsultacje:
·TELEFONICZNIE: Zapisy telefoniczne pod numerem tel. 666 049 877 będziemy przyjmować od poniedziałku 16 października w godz. 9.00 – 12.00
·OSOBIŚCIE: Zapisy osobiste w punkcie rejestracyjnym czynnym w dniu wydarzenia tj. 18 października od godz. 8:00 (Ustroń, ul. Szpitalna 21)

Badania wymagające wcześniejszego zapisu oraz rejestracji uczestników:
·konsultacje REFLEKSOLOG;
·konsultacje PODOLOG;
·konsultacje lekarskie – FITOTERAPIA;
·konsultacje ANTROPOMETRYCZNE;
·konsultacje doboru biustonoszy;
·Nordic Walking.

Badania niewymagające wcześniejszego zapisu a wyłączenie rejestracji uczestników:
·badanie słuchu;
·badanie wzroku;
·ciśnienie krwi i badanie poziomu cukru;
·badanie gęstości kości (częściowo odpłatne);
·badanie zakwaszenia organizmu (częściowo odpłatne);
·badanie spirometryczne (częściowo odpłatne);
·badanie antropometryczne;
·konsultacje dermokosmetyczne;
·badanie EKG;
·konsultacje DIETETYCZNE;
·konsultacje FIZJOTERAPEUTYCZNE;
·warsztaty z bezpiecznego stosowania i przechowywania leków;
·NFZ dyżur mobilnego stanowiska wydawania Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego i Zintegrowanego Informatora Pacjenta

INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW – Konferencja

Osoby zainteresowane udziałem w części konferencyjnej wydarzenia prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem tel. 666 049 877. zapisy do udziału w konferencji będziemy przyjmować od poniedziałku 16 października w godz. 9.00 – 12.00


INFORMACJE DLA PARTNERÓW

Zapraszamy przychodnie, lekarzy, instytucje z obszaru zdrowia i medycyny do współorganizacji Dnia Dla Zdrowia. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu tel. 666 049 877

 

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl