Miasto Ustroń

Rajdowy Ustroń / 03.09.2017


        Po raz drugi w pierwszy weekend września odbędzie się w Ustroniu  niesamowite wydarzenie - RAJDOWY USTROŃ, czyli jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów 4 kółek, ale nie tylko.
W tym dniu ustroński Rynek zamieni się w miejsce, gdzie odbywać się będą warsztaty, pokazy, przejazdy pokazowe, Autowir (zapisać można się tutaj - http://ustron.pl/aktualnosci#/news/924 ).
Będzie można zobaczyć prawdziwe rajdówki. Dla każdego dostępne będą symulatory dachowania i zderzeniowe, uświadamiające jak ważna jest bezpieczna jazda.
Pewne też jest, że będzie można spotkać znanych na całym świecie ustrońskich rajdowców, ponieważ swoje stoiska z wieloma atrakcjami dla odwiedzających przygotują teamy rajdowe:

1. Lotos RT Kajetan Kajetanowicz

2. GK Forge RT Jarosław i Marcin Szeja

3. GM Team – Marcin i Grzegorz Wojciech

4. Kubala RT – Szymon Żarłok

5. Fortuna RT/ Lechoszest RT - Robert Wanicki, Arkadiusz Lechoszest, Łukasz Sitek

6. Bolid elektryczny Gimnazjum nr 2 w Ustroniu


     Mistrzowie w pasach na czele z Kajetanem Kajetanowiczem będą czekać z całym zestawem edukacyjnych atrakcji. Oprócz warsztatów instruktażowych zaplanowano konkursy dla dzieci i liczne atrakcje edukacyjno-rozrywkowe dla dorosłych; nie zabraknie nagród i niespodzianek. Na stylizowanym na PIT STOP stoisku uczestnicy będą mieli szanse poczuć prawdziwą presję, jaka towarzyszy mechanikom na torze wyścigowym. Dzięki symulatorom zderzeń, dachowania, wybuchu poduszki powietrznej będzie można przeżyć zdarzenie drogowe w kontrolowanych warunkach a wrażeń pełnych emocji z jazdy dostarczy symulator playseat. Wszystko po to, by moda na poprawne zapinanie pasów i prawidłowy montaż fotelików stała się faktem, podnosząc tym samym bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

W samo południe ustrońskie załogi porozmawiają z nami na scenie zarówno o bezpieczeństwie, jak
i rajdowych planach. Spotkanie odbędzie się na zasadzie konferencji prasowej, na która serdecznie Państwa zapraszamy.
Każdy kibic może już teraz zadać pytanie, poprzez komentarz w poście wydarzenia na Facebooku Miasta Ustroń – Rajdowy Ustroń - https://www.facebook.com/events/353422901756670/?active_tab=discussion

Podczas spotkania obecni będą również przedstawiciele programu „Mistrzowie w pasach” oraz policji, od których dowiedzieć się będzie można w jakim stanie jest obecnie bezpieczeństwo na naszych polskich drogach.

Kajetan Kajetanowicz: - Ustroń to moje miasto, wielka część mojego życia i miejsce, do którego zawsze wracam. Pokonujemy w roku dziesiątki tysięcy kilometrów, by walczyć razem z zespołem LOTOS Rally Team o kolejne wygrane, ale każdy wyjazd zaczyna się i kończy właśnie tutaj. W tym roku po raz kolejny
z dumą wezmę udział w imprezie organizowanej przez miasto. Mam nadzieję, że poczujecie rajdową atmosferę i emocje, które towarzyszą nam podczas każdego startu.
Do zobaczenia!

Jarosław Szeja: - Ubiegłoroczny Rajdowy Ustroń pokazał, że fanów motoryzacji w naszym mieście jest więcej niż myśleliśmy. Dlatego w tym roku postaraliśmy się o jeszcze więcej atrakcji dla Was. Najważniejszą będzie nasz rajdowy Ford Fiesta R5, którego będziecie mogli obejrzeć, a potem zobaczyć w akcji na ulicach Ustronia.
Zapraszamy!

Szczegółowy program wydarzenia przedstawia się następująco:

Niedziela 3.09.2017 Rajdowy Ustroń

10:00 – 20:00
Prezentacja ekip rajdowych na stoiskach z dodatkowymi atrakcjami z profesjonalnymi animatorami.

12:00 – 13:00
Konferencja na scenie z udziałem:
Kajetana Kajetanowicza, Braci Szejów, Ł.Sitka,  Sz.Żarłoka, M.Wojciecha, Burmistrza Miasta Ustroń Ireneusza Szarca, przedstawiciela Policji, przedstawicieli Lotos Mistrzowie w pasach.
Spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwsza dotycząca bezpieczeństwa, druga pytania wybrane z nadesłanych za pośrednictwem Facebooka.
UWAGA niespodzianka dla kibiców – w tej części odbędzie się licytacja przejazdów.
Łącznie do wylicytowania będą 4 przejazdy a zebrane środki przekazane zostaną ustrońskiemu stowarzyszeniu „Można Inaczej”, które opiekuje się potrzebującymi dziećmi.

14:00 – 15:00
Przejazdy pokazowe załóg licencjonowanych.

16:00 – 19:00
Autowir.

19:00 – 21:00
Zespół Blu’Ska
Wręczenie nagród dla kierowców
Zespół Koniec Świata

Zwiastun Rajdowego Ustronia w tym roku - https://www.youtube.com/watch?v=yyosyUDr3_c
Tak to wyglądało w roku ubiegłym - https://www.youtube.com/watch?v=vmknrjbLvgU
Fotorelacja z ubiegłorocznego wydarzenia - http://ustron.pl/fotorelacje/relacja/887


KAJTO I „MISTRZOWIE W PASACH” Z MODĄ W USTRONIU

KREUJEMY MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW
warsztaty, instruktaże, konkursy, nagrody

 
3 września 2017r., już od godziny 10.00 na Ustrońskim Rynku, „Mistrzowie w pasach” na czele z Kajetanem Kajetanowiczem, ambasadorem kampanii społecznej „Lotos-Mistrzowie w pasach” będą czekać na Państwa z całym zestawem edukacyjnych atrakcji. Ich zadaniem jest KREOWANIE MODY NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW. Oprócz warsztatów instruktażowych zaplanowano konkursy dla dzieci i liczne atrakcje edukacyjno-rozrywkowe dla dorosłych; nie zabraknie nagród i niespodzianek.

Na stylizowanym na PIT STOP stoisku uczestnicy będą mieli szanse poczuć prawdziwą presję, jaka towarzyszy mechanikom na torze wyścigowym. Dzięki symulatorom zderzeń, dachowania, wybuchu poduszki powietrznej będzie można przeżyć zdarzenie drogowe w kontrolowanych warunkach, a wrażeń pełnych emocji z jazdy dostarczy symulator playseat. Wszystko po to, by moda na poprawne zapinanie pasów i prawidłowy montaż fotelików stała się faktem, podnosząc tym samym bezpieczeństwo kierowców i pasażerów.

W ramach 4. Edycji kampanii społecznej „Mistrzowie w pasach” przez całe wakacje prowadzili działania w plenerze organizując w całej Polsce PIT STOP-y – punkty eksperckie - na stacjach paliw Lotos. Trasę instruktaży poprawnego zapinania pasów i montażu fotelików dla dzieci uroczyście kończą w Ustroniu razem ze swoim ambasadorem – Kajetanem Kajetanowiczem. Tym razem punkt ekspercki wzbogacony został o symulatory zdarzeń drogowych.

Celem kampanii „Mistrzowie w pasach” jest edukacja w zakresie PRAWIDŁOWEGO ZAPINANIA PASÓW BEZPIECZEŃSTWA W POJAZDACH. Kampania jest skierowana do kierowców i pasażerów oraz – w tym roku - do nowej grupy docelowej: instruktorów i adeptów szkół nauki jazdy. Do grudnia w całej Polsce zaplanowano blisko 50 wydarzeń. Po zakończeniu wakacyjnej trasy objazdowej z PIT STOP-ami  – specjalnymi punktami instruktażowymi na stacjach paliw, odbędą się także lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, specjalne seminaria i występy muzyczne oraz spotkania dedykowane dla dużej publiczności w postaci pikników i festiwali.

Ponadto podczas 4. edycji kampanii organizatorzy starają się kreować MODĘ NA PRAWIDŁOWE ZAPINANIE PASÓW i poszukują wśród uczestników wydarzeń  ambasadorów bezpieczeństwa na drodze, apelujących o zadbanie o zdrowie i życie - własne i wszystkich innych użytkowników dróg.

Choć statystyki zapinających pasy w pojazdach z roku na rok wzrastają, kampania społeczna „Mistrzowie w pasach” ma też na celu przekonać do zmiany postaw jeszcze tych, którzy w ogóle nie chcą zapinać pasów podczas jazdy ryzykując życie swoje i innych.

Ważnym przesłaniem ekspertów jest dbałość o bezpieczeństwo dzieci przewożonych w samochodach, zarówno tych młodszych, które podróżują w fotelikach, jak i starszych, którym wystarczają pasy bezpieczeństwa.

 

Zadbajmy o zdrowie i życie, tego nie można przegapić…

Serdecznie zapraszamy na rynek do Ustronia
 

Filmy z PIT STOP-ów:

http://www.brd.org.pl/1,384,Relacja_z_PIT_STOPu_w_Nowym_Dworze_Mazowieckim.htm

„Pytanie na śniadanie” TVP2: https://pytanienasniadanie.tvp.pl/szukaj?query=mistrzowie+w+pasach

Więcej:  www.kcbrd.org.pl

https://www.facebook.com/KCBRD/

http://odpowiedzialny.lotos.pl/1486/spoleczenstwo/programy_spoleczne/lotos_-_mistrzowie_w_pasach
 

Patronat nad kampanią objęły m.in. takie instytucje jak: Komenda Główna Policji, Główny Inspektorat Transportu Drogowego, PIMOT- Przemysłowy Instytut Motoryzacji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl