Miasto Ustroń

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustroniu / 15.01.2017

15 stycznia, w niedzielę, w Ustroniu będą kwestować wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 200 dzieci , młodzieży i dorosłych pojawi się w godzinach 9.00 – 16.00 ( na rynku i w Karczmie Góralskiej dłużej) w różnych miejscach naszego miasta aby zebrać pieniążki na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów. Jestem przekonana, że jak zawsze Ustroniacy otworzą swe serca i portfele przyłączając się do szczytnej akcji zapoczątkowanej i stale prowadzonej przez Jerzego Owsiaka. Każdy, kto choć raz był w polskim szpitalu z pewnością dostrzegł charakterystyczne blaszki znamionowe z czerwonym serduszkiem na aparaturze medycznej – ten sprzęt ratuje życie najmłodszym i najstarszym pacjentom .Bez niego wiele placówek szpitalnych byłoby bezradnych. Dlatego to, co robią wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tak cenne.
Oczywiście akcja wzmocniona będzie przez szereg imprez towarzyszących.
Od godz. 14.00 na rynku naszego miasta śpiewać będą najmłodsi i trochę starsi obywatele Ustronia :
– wychowankowie Karoliny Kidoń – Estera Tomaszko, Julka Bałdys, Wiktoria Tajner, Patrycja Habdas, Aneta Pońc, Milena Szypuła ,
– Janusza Śliwki – zespół „Gama 2”,
– Patryka Sobka – zespół „Purple Sky”
i „Silesian Sound System.
Koncert prowadzić będzie Szymon Pilch a w jego trakcie będzie można wylicytować gadżety WOŚP i inne cenne przedmioty ufundowane specjalnie na tę okoliczność przez ludzi ceniących szlachetną akcję. O godz. 16.30 zostaną ogłoszone wyniki konkursu lampionowego a o17.00 zapłonie lampionowe światełko do nieba. Na Rynku odbędzie się także zjazd food trucków także każdy znajdzie coś dobrego dla siebie.
Oprócz tego nie zapominajmy, że po raz piąty w Karczmie Góralskiej nad rzeką Wisłą zagra jedyna taka w Polsce Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przyjadą kucharze i zbójnicy z całej Polski, o godz. 12.00 wystrzeli armata, od 13.00 w kotle zacznie gotować się kwaśnica, nie zabraknie licytacji i przedniej muzyki góralskiej na żywo – zapowiedziała się nawet Tekla Klebetnica. Przez cały dzień góralskie jadło, napitki – gorące i zimne, dobra zabawa, góralska muzyka.
Aleksandra Klimek w auli Gimnazjum nr1 zorganizuje w godz. 10.00 – 12.00 maraton zumby a Seweryn Czerwiakowski w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 rozpocznie o 8.00 Turniej Piłki Siatkowej.
Zatem , drodzy Państwo, będzie się działo ! I tylko od Was zależy, jak bardzo.
Sztab całej akcji mieścić się będzie jak co roku w MDK „Prażakówka” i tu również można przyjść z pieniężnym datkiem. Wzmożone patrole Policji i Straży Miejskiej pomogą przeprowadzić całą akcję a życzliwi Sponsorzy ufundują napoje i drożdżówki dla wszystkich wolontariuszy oraz nagrody dla siatkarzy.
Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażują się lub już się zaangażowali w 25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl