Miasto Ustroń

27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy / 13.01.2019

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia w Ustroniu będą kwestować wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ponad 200 dzieci, młodzieży i dorosłych pojawi się w godzinach 9.00 – 16.00 (na rynku i w Karczmie Góralskiej dłużej) w różnych miejscach naszego miasta, aby zebrać pieniążki przeznaczone na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

Jestem przekonana, że – jak zawsze – Ustroniacy otworzą swe serca i portfele, przyłączając się do szczytnej akcji zapoczątkowanej i stale prowadzonej przez Jerzego Owsiaka.
Każdy, kto choć raz był w polskim szpitalu z pewnością dostrzegł charakterystyczne blaszki znamionowe z czerwonym serduszkiem na aparaturze medycznej – ten sprzęt ratuje życie pacjentom.
Bez niego wiele placówek szpitalnych byłoby bezradnych. Dlatego to, co robią wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest tak cenne.

W podziękowaniu za szczodre serca akcja będzie okraszona imprezami towarzyszącymi.
Od godz. 14.00 na Rynku naszego miasta występować będą ustrońscy artyści:
– uczniowie i nauczyciele Ogniska Muzycznego z Ustronia,
– wychowankowie Karoliny Kidoń,
– gitarzysta Radek Stojda,
– Patryk Sobek zespołem „Purple Sky”
– zespół wokalno-instrumentalny „Kropki 3”

Koncert poprowadzi Szymon Pilch, licytując w jego trakcie gadżety WOŚP i inne cenne przedmioty ufundowane przez ludzi ceniących tę szlachetną akcję.

O godz. 16.30 nastąpi ogłoszenie wyników i rozdanie nagród Konkursu Lampionowego a o 17.00 zapłonie lampionowe światełko do nieba. Wszystko to odbędzie się na Rynku w ramach koncertu WOŚP.

Po raz siódmy w Karczmie Góralskiej nad rzeką Wisłą zagra – jedyna taka w Polsce – Zbójnicka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
Przyjadą kucharze i zbójnicy z całej Polski, o godz. 10.00 wystrzeli armata, od 13.00 w kotle zacznie gotować się bigos zbójnicki, nie zabraknie licytacji i przedniej muzyki góralskiej na żywo.

Program ZBÓJNICKIEJ ORKIESTRY w Karczmie Góralskiej nad Wisłą:

10.00 Rozpoczęcie ZBÓJNICKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY salwą zbójnicką
13.00 Rozpalenie ognia pod ogromnym garem, przygotowanie bigosu zbójnickiego przez zbójników i zaproszonych kucharzy z całej Polski
14.00 Rozpoczęcie licytacji, występ kapel góralskich
15.00 Pochód zbójników na ustroński rynek
20.00 Światełko do nieba poprzedzone zbójnickimi salwami
Przez cały dzień góralskie jadło, napitki – gorące i zimne, dobra zabawa, góralska muzyka.

Bogdan Kozieł w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 rozpocznie o godz. 8.00 V Turniej Piłki Siatkowej.

Zatem , drodzy Państwo, będzie się działo ! I tylko od Was zależy, jak bardzo.
Sztab całej akcji mieścić się będzie – jak co roku – w MDK „Prażakówka” i tu również można przyjść z pieniężnym datkiem. Wzmożone patrole Policji i Straży Miejskiej pomogą przeprowadzić całą akcję a życzliwi Sponsorzy ufundują napoje i drożdżówki dla wszystkich wolontariuszy oraz nagrody dla siatkarzy.
Już teraz dziękujemy wszystkim, którzy zaangażują się lub już się zaangażowali w 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Godz. 8.00 SZTAB, Miejski Dom Kultury "Prażakówka", s.7

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl