Miasto Ustroń

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ustroniu / 12.01.2020

Zapraszamy do udziału w 28. Finale WOŚP w Ustroniu - przez cały dzień Wolontariusze Ustrońskiego Sztabu znajdującego się w MDK "Prażakówka" będą kwestować na rzecz WOŚP na ulicach całego miasta, a od godz. 14.00 odbędą się koncerty i licytacje na Ustrońskim Rynku.

godz. 14.00 rozpoczęcie koncertów i licytacji na Rynku
                           występ "PURPLE SKY"
godz. 15.00 licytacja
godz. 15.10 kapela "RAJWACH"
godz. 16.20 licytacja
godz. 16.35 rozstrzygnięcie konkursu lampionowego "ŚWIATEŁKO DO NIEBA"
godz. 16.50 licytacja
godz. 17.00 LAMPIONOWE ŚWIATEŁKO DO NIEBA
godz.17.05 licytacja
godz.17.20 "MISIASTY" z zespołem


WIATR W ŻAGLE dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Fundacja WOŚP wraz z Wolontariuszami w całym kraju zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Chirurdzy wszystkich specjalności dzień i noc w całej Polsce ratują życie tych dzieci. Orkiestra skupiać się będzie przede wszystkim na takich dziedzinach medyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia.

Aby operacje były skuteczne, bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Należą do nich: lampy operacyjne, stoły operacyjne, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.


Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl