Miasto Ustroń

Barbarian Race / 30.09.2017

Serdecznie zapraszamy na ostatnią edycję biegu przeszkodowego Barbarian Race do Ustronia.
30 września i 1 października w rodzinnym mieście organizatora Barbarian Race, Grzegorza Szczechli odbędzie się prawdziwe święto biegów OCR.  Jest to wydarzenie mające na celu promocję aktywnego trybu życia wśród różnych grup wiekowych oraz rozwój tej dyscypliny sportu w naszym regionie.

W sobotę zawodnicy zmierzą się w Barbarian Arrow. Pierwszy raz ta formuła zagości w Ustroniu i zapowiada się niezwykle widowiskowo. Zawodnicy startować będą dwójkami i będą mieli do pokonania 150 metrowy tor z 8 specjalnie wyselekcjonowanymi przeszkodami (wśród nich znajdą się dwa tzw. 6 elementowe combosy).W tym biegu liczyć się będzie przede wszystkim szybkość i sprawność uczestników. Pierwsza para wystartuje o godzinie 15, a pojedynki będziemy mogli oglądać do 17:30. Na godzinę 18 przewidziane są dwa finały: Finał A o 1 i 2 miejsce oraz Finał B o miejsca 3 i 4.

Natomiast w niedziele rozpocznie się prawdziwa „Bitwa o podbój Czantorii”.  Do walki staną zarówno dorośli Barbarzyńcy, jak i mali wojownicy.

Zmagania dorosłych rozpoczną się o godzinie 8:45, wtedy na trasę ruszy pierwsza fala Elite. Będą oni mieli do pokonania 10 km i 40 przeszkód (fale open startować będą od godziny 9:00 co 30 min do godziny 12:00). Trasa zapowiada się naprawdę ekscytująco: ok. 600m podwyższenie, m.in. wodne przeszkody i tzw. combosy i meta na górnej stacji wyciągu. Do tego zmagania uczestników będzie można obserwować jadąc kolejką linową na górę.

Między pojedynkami dorosłych barbarzyńców wystartują również mali wojownicy. Dla nich także zostanie przygotowany specjalny tor z przeszkodami do pokonania.  Dzieci w wieku 5-12 lat podzielone zostały na dwie grupy wiekowe (5-8, 9-12) młodsza swój bieg rozpocznie o godzinie 10:30, starsza natomiast o 12:00.

>>>Film z zeszłorocznej edycji<<<

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl