Miasto Ustroń

"Daj włos!", to nic nie kosztuje! / 23.06.2018

Każdy, kto chce obciąć włosy może to zrobić w dobrym celu i... całkowicie za darmo. Na utkane jednej peruki potrzeba włosów aż z 10 głów. Urszula Legierska od trzech lat organizuje w Ustroniu imprezę „Daj włos!” Fundacji Rak'n'Roll. Chodzi o zebranie jak największej ilości ludzkich włosów, które posłużą do stworzenia peruk.

Włosy, po przygotowaniu i wysuszeniu trafiają do zakładów perukarskich w Warszawie. Tam, po okazaniu zaświadczenia lekarskiego z Narodowego Funduszu Zdrowia, dostaje się darmową perukę.

Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca w salonie fryzjerskim Kemon przy ul. Brody 25. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zapisy, tel. 33 854 12 37.

W poprzednich akcjach udało się pozyskać ponad 100 metrów włosów.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka.

W odpowiedzi na tą sytuację ruszyła akcja „Daj Włos!”. Każdy, kto chce obciąć włosy, może to zrobić w dobrym celu – na peruki dla kobiet w trakcie chemioterapii. Fundacja Rak'n'Roll angażuje do współpracy zakłady fryzjerskie, które ścinają włosy w odpowiedni sposób, a następnie przekazują je do fundacji. Dalej wędrują do perukarni Rokoko, która robi doskonałe, wygodne i piękne peruki. Te są przekazywane za darmo kobietom, które walczą z rakiem. Dzięki temu mogą wyglądać znacznie lepiej i mają więcej siły w drodze do zdrowia.

W akcji może wziąć udział każdy: mały / duży / on / ona – każdy, kto ma min. 25 cm włosów do ścięcia i zmieniając swój wygląd chce zrobić coś dobrego dla innych.

Więcej na stronie: https://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl