Miasto Ustroń

Downhill City Tour / 08.09.2018

Już 8. września ostatnia w tym sezonie edycja DOKA Downhill City Tour. Po raz czwarty w historii spotykamy się w Ustroniu, by zjechać trasą prowadzącą przez sanatoryjną część tego malowniczego miasta - Zawodzie. Jak co roku planujemy zmiany na trasie, niezapomniane emocje, sportową atmosferę w duchu rywalizacji.

Oprócz ekstremalnego wyścigu rowerowego na wszystkich czekać będzie strefa kibica i zawodnika, a w niej:
- gastronomia,
- atrakcje dla dzieci,
- stoiska partnerów,
- biuro zawodów i inne.

Wideorelacje z poprzednich edycji, które odbywały się w Ustroniu:
2015: www.youtube.com/watch?v=7rE0Z150nV8
2016: www.youtube.com/watch?v=wLzAczpwkz0
2017: /www.youtube.com/watch?v=Am0BHhbo4pY 

Downhill to dyscyplina, która polega na jak najszybszym zjeździe ze szczytu góry, do jej podnóża pokonując po drodze przeszkody naturalnie występujące w lesie (kamienie, korzenie, muldy) oraz te specjalnie przygotowane na trasie.

Downhill City Tour to alternatywa dla tej dyscypliny, gdyż całą konkurencję przenosimy z dzikich górskich zboczy do centrów miast, gdzie zawodnicy mają do pokonania schody, bruk, nierówności terenu oraz skocznie i bandy przygotowane przez nas. Jest to nasz pierwszy pełnoprawny projekt, który swoją premierową edycję miał w czerwcu 2015 roku w Kłodzku. Od tamtego czasu udało się zrealizować już 7 wydarzeń w różnych miastach Polski z pełnym sukcesem. W Ustroniu impreza odbędzie się już 4 raz!

Kolejny raz downhill opanuje cały Ustroń i stanie się na chwilę miejscem święta wszystkich zawodników i widzów tej wspaniałej rowerowej dyscypliny.

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną organizatora wydarzenia - Fundacją Kult - http://downhillcitytour.pl/

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl