Miasto Ustroń

Downhill City Tour / 07.09.2019

Downhill szybko jak burza przejmuje kolejne miasta, rozkochując w sobie publikę. Ta stale i gwałtownie rozwijająca się dyscyplina, która zrodziła się na stromych, naturalnych, górskich szlakach, doskonale wpasowuje się w miejską infrastrukturę. Korzenie skutecznie zostały zastąpione krawężnikami, a strome, kamieniste zbocza licznymi schodami. Zapierające dech w piersiach emocje sportowej rywalizacji, ekstremalne widowisko, które na długo zapada w pamięć - to właśnie jest Urban Downhill.

Zawodnicy są aktorami w tej sztuce. Będą rywalizować w 6 kategoriach: Kobiety, Junior, Hobby hardtail, Hobby full, Masters, Elita.

Profesjonalni rowerzyści z całej Europy zaprezentują swoje umiejętności ścigając się po stromych, wąskich uliczkach, pokonując każdą przeszkodę, która stanie im na drodze. Każdy chce być najszybszy i tylko to się liczy.

Po raz kolejny ugości nas malownicze miasto Ustroń, udostępniając swoją miejską infrastrukturę. W tym jedynym w swoim rodzaju dniu, Ustroń stanie się torem przeszkód dla zawodników Urban Downhillu z całej Europy. Spektakularne widowisko, które będzie zarazem pierwszą edycją z tej serii - Doka Downhill City Tour Ustroń [European Downtown Cup] to edycja, w której zawodnicy walczyć będą o Puchar Europy w miejskim kolarstwie grawitacyjnym.

European Downtown Cup to efekt połączonego wysiłku Europejskich pasjonatów zjazdowych, zjednoczonych w ramach jednej inicjatywy.  Tym razem wspólnie z zawodnikami z Czech stworzyliśmy pilotarzowy projekt mający na celu ustalenie nowego trendu w sportach rowerowych, czyli miejskiego kolarstwa grawitacyjnego. Projekt obejmuje w tym roku dwa miasta, polski Ustroń oraz czeskie Dacice. Cykl będzie rozwijany o następne kraje w kolejnych latach. Kierujemy się do miast, w których Urban Downhill rośnie najbardziej i to właśnie tam, należy się nas spodziewać.

Już 7 września w Ustroniu odbędzie się pierwsza impreza rowerowa tego typu w Polsce.
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl