Miasto Ustroń

Downhill City Tour 2020 / 28.08.2020

Już w ten weekend miasto Ustroń zgromadzi najszybszych i najbardziej wytrzymałych miłośników rowerów górskich z całej Polski na Doka Downhill City Tour.

Już w ten piątek, 28 sierpnia zapraszamy w okolice Amfiteatru na zawody na modułowym torze pumptrack. Nie zabraknie oprawy muzycznej, na głodnych przygód czekać będą również foodtracki, a. Browar Zamkowy Cieszyn ostudzi pragnienie koneserów piwnych smaków.

W sobotę, 29 sierpnia zapraszamy wszystkich na kibicowanie zawodnikom Urban downhill. Meta ekstremalnych zawodów w sercu miasta będzie ustawiona niedaleko Uzdrowiskowego Instytutu Zdrowia, przy ulicy Senatoryjnej. Właśnie tam dla małych rowerowych fanów przewidzieliśmy strefę dla dzieci. Do walki zagrzewać będzie konferansjer w rytm muzyki, zaraz obok stoiska Browaru Zamkowego Cieszyn.

Cała trasa biegnie wzdłuż szpitala równica, senatoria Narcyz aż do parku przy Belwederze i usiana jest przeszkodami. Skocznie, bandy, schody, belki, muldy i slalomy. To wszystko czeka na ponad 70-sięciu zawodników Downhill City Tour w tym roku, a zapisy są jeszcze otwarte. 

Ostatnio dołączył do nich Tomas Slavik - jeden z najlepszych miejskich zjazdowców na świecie. Mistrz świata i król górskich tras na festiwalu Crankworx. Reprezentant firm takich jak Redbull, Ghhohst-bikes, ride100% oraz Ryno power czy Maxxis Bike.

Tego zjazdu nie można przegapić!

 
Sobotni dzień zakończy się imprezą na szczycie góry Palenica od godziny 19:00, oczywiście nie tylko dla zawodników. Trzej DJe przyjeżdżają prosto z Wrocławia, wraz z zespołem Engram kolektyw. Muzycznie możecie spodziewać się mieszanki dużej dawki muzyki elektronicznej przeplatanej klasyczniejszymi brzmieniami. 
Zapraszamy wszystkich!

 
Ostatniego dnia, w niedzielę, 30 sierpnia już od godziny 10:00 będzie można poczuć prawdziwe emocje na bike parku Palenica. Zawodnicy downhilla po godzinie 16:30 zmierzą się w pojedynku "whip contest". Ich zadaniem będzie wykonanie stylowego skoku i rotacji oraz płynnym lądawaniu na powierzchni.
 

Każdego dnia na najszybszych z zawodników czekać będzie nie tylko medale i wieczny szacunek kolegów oraz widzów, ale także atrakcyjne nagrody. By dowiedzieć się jakie - zapraszamy do Ustronia już w ten weekend!
 

Partnerzy festiwalu:

Miasto Ustroń
Uzdrowisko Ustroń
Leśny Park Niespodzianek
Doka

&

Doka Polska
MITKO for events - producent sprzętu eventowego
Radio CCM
Downhill24
BikePark Palenica
WSM24

&

Skull Candy Polska
Pinevole
Browar
Dainese
43RIDE
Freestyle.pl
Pinevole
The Trail
BIKE BY SG
Browar Zamkowy Cieszyn
Σngram.
SPOT
Fulmine Studio

Stay tuned! Zachęcamy do obserowowania: http://downhillcitytour.pl/ i profilu Facebooka https://www.facebook.com/events/768736116961764/
~ ekipa Downhill City Tour (Fundacja Kult)

Więcej szczegółów WKRÓTCE!
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl