Miasto Ustroń

FOLKLOR I RELIGIA W PŁASKORZEŹBIE USTROŃSKIEGO ARTYSTY GRZEGORZA NIEDOBY - finisaż wystawy / 28.02.2019

 Na  uroczyste pożegnanie z pracami oraz na spotkanie z artystą zapraszamy w czwartek 28. lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.  Nie zabraknie słodkiego poczęstunku !

Grzegorz Niedoba

Pochodzi z Ustronia, a urodził się w roku 1973. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Cieszynie na profilu stolarz-czeladnik oraz Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem na profilu meblarstwo artystyczne. Jego przygoda z rzeźbiarstwem zaczęła się w szkole podstawowej nr 2 w Ustroniu, na kółku rzeźbiarskim za przewodnictwem Andrzeja Piechockiego. Sztukę tę ćwiczył następnie w MDK w Zakopanem. Odbył również praktykę u Zbigniewa Hławiczki. Był członkiem stowarzyszenia twórców Brzimy. Poza rzeźbą eksperymentuje też z wieloma innymi technikami plastycznymi: rysunkiem ołówkiem, pastelem, kredkami oraz malarstwem olejnym – tworzy w ten sposób portrety ludzi i zwierząt, maluje pejzaże i rośliny. Powtarzającymi się motywami w zasadniczej części jego twórczości, jaką jest płaskorzeźba są tematyka religijna, góralska i folklorystyczna, sceny rodzajowe.

Sam o swojej twórczości mówi tak: „Celem i przesłaniem mojej sztuki jest uwiecznienie piękna natury, kultury i folkloru Śląska Cieszyńskiego i świadectwo mojej chrześcijańskiej wiary. Dziękuję za spotkanie z moją sztuką, która jest prosta i prawdziwa.”

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl