Miasto Ustroń

Gorące rytmy w środku zimy, zimowe reggae / 28.01.2017

28 stycznia Ustroń stanie się stolicą reggae a to za sprawą koncertów pełnej pozytywnej energii i to w środku zimy!!!
Miasto Ustroń zaprasza na koncerty reggae, które odbędą się w dniu 28 stycznia 2017r.  na ustrońskim rynku. Wystąpią: BB Reggae Quartet oraz Wolni Ludzie. Tradycyjnie przed koncertami zachęcamy utalentowaną młodzież do prezentacji na naszej scenie - szczegóły i zapisy tel. 33 857 93 28 oraz poromocja@ustron.pl

Szczegółowy program:
godz. 15.00 Koncert młodych talentów (zgłoszenia występujących do 26 stycznia 2017r.!)
godz. 16.00 BB Reggae Quartet
godz. 17.00 WOLNI LUDZIE  "SIŁA SERC"

Kilka zdań o zespołach: 
BB Reggae Quartet
to coverowy zespół reggae założony przez zawodowych muzyków, absolwentów Akademii Muzycznej, zrodzony z czysto towarzyskich powodów. Jak sami przyznają, uwielbiają spędzać ze sobą czas, grają ze sobą często w wielu składach, poruszając się od muzyki poważnej, przez jazz aż po rocka i drum’n’bass, jednakże dla zabawy, by krzewić radość grania, afirmować życie i po prostu być ze sobą, stworzyli BB Reggae Quartet, w którym energetycznie, z „feelingiem”, bez żadnych zahamowani i uprzedzeń, grają niczym nieskrępowane radosne reggae.
W swym repertuarze sięgają po klasyków gatunku, takich jak Bob Marley, ale chętnie też coverują rodzime bandy np. Akurat czy Daab.
Porwą do tańca każdą publiczność, nikogo nie zostawią obojętnym. 

Wolni Ludzie
– reggae z serca Gór Świętokrzyskich. Grupę tworzy ośmiu muzyków: Marek Gawęcki (gitara basowa), Piotr Fuczyk (perkusja), Oskar Wilman (gitara elektryczna), Piotr Goworek (gitara elektryczna), Piotr „Jackson” Wolski (percussion), Filip Ciuruś (trąbka), Piotr Kilijański (instrumenty klawiszowe). Autorem tekstów i wokalistą jest - Kamil Sewerzyński (nominowany do Muzycznych Nagród Polskiego Radia Kielce 2014 w kategorii Wokalista Roku). Latem 2016 roku zespół został zwycięzcą wielu ogólnopolskich i międzynarodowych festiwali muzyki reggae, m.in.: DEBIUTY REGGAELAND 2016 w Płocku, co otworzyło muzykom scenę największego festiwalu muzyki reggae w Polsce – OSTRÓDA REGGAE FESTIVAL 2016. Zespół został wyróżniony Nagrodą Publiczności Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień”. Na tym samym festiwalu – Pan Piotr „Funek” Fuczyk – jeden ze współzałożycieli zespołu został wyróżniony Nagrodą Specjalną za kompozycje od Jury festiwalowego. Po pracowitych wakacjach zespół kończy pracę nad teledyskiem do piosenki „Siła serc”, której premiera odbędzie się jesienią 2016 roku.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl