Miasto Ustroń

Izabela Kula "Parki narodowe Izraela i Palestyny " / 05.06.2019

Miejska Biblioteka Publiczna im. Jana Wantuły w Ustroniu serdecznie zaprasza na prelekcję multimedialną Izabeli Kuli "Parki narodowe Izraela i Palestyny". Spotkanie odbędzie się w środę 5. czerwca w Czytelni Biblioteki, o godz.17.00.

"Parki narodowe, pustynie, fauna i flora, antyczne fortece i bajeczne monastyry na pustyni to atrakcje Izraela i Palestyny często pomijane przez chrześcijan pielgrzymujących do Ziemi Świętej. Tymczasem tuż za murami tłumnie odwiedzanej Jerozolimy, na terenie Autonomii Palestyńskiej odkrywa swe uroki Pustynia Judzka, która kryje w sobie prawdziwe skarby – klasztory grekoprawosławne i wykopaliska archeologiczne sprzed tysięcy lat! Z kolei Pustynia Negew, zajmująca całą południową część państwa Izrael, zachwyca urozmaiconym krajobrazem z licznymi formacjami geologicznymi, kanionami i makte"szami, które swym kształtem przypominają kratery. Po drodze największe na świecie Spa na wolnym powietrzu - Morze Martwe.
Zielone wzgórza i jałowe pustynie, popękana ziemia i ogrody botaniczne, od suszy po intensywne deszcze i rwące rzeki okresowe, a także pustkowia i milionowe miasta, wieżowce i szmaciane domy pośrodku niczego... Wszystko to na małym skrawku państwa przypominającym nóż wbity w Morze Czerwone."
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl