Miasto Ustroń

Koncert ORKIESTRY KAMERALNEJ SILESIAN ART COLLECTIVE / 23.06.2019

Koncert główny XV Festiwalu Ekumenicznego

ORKIESTRA KAMERALNA SILESIAN ART COLLECTIVE to energetyczny zespół (założony i prowadzony przez Mateusza Walacha), który tworzą młodzi muzycy regionu śląskiego. Od 2010 roku zachwyca publiczność swoim entuzjazmem i profesjonalizmem, odnajdując się zarówno w repertuarze muzyki klasycznej, jak i w brzmieniach rozrywkowych.
O wszechstronności zespołu świadczy szeroki przekrój artystów, z którymi dzielił scenę, byli to m.in.: Marcin Wyrostek, Andrzej Piaseczny, Łukasz Zagrobelny, Natalia Niemen, Ewa Uryga, Grażyna Brodzińska, Łukasz Frant, zespół Universe, Kasia Wilk, Beata Bednarz i inni.

Orkiestra angażuje się także w projekty studyjne. W 2015 roku ukazała się płyta Symbioza z muzyką greckiego kompozytora Odysseasa Konstantinopoulosa. Orkiestra dokonała również nagrań płytowych z zespołem Feel (Feel the Best) i z wokalistką Beatą Kozidrak (B3).
Przy współpracy z Alvernia Studios, muzycy zrealizowali płytę Anima Justyny Steczkowskiej, a w poszerzonym składzie symfonicznym nagrali muzykę filmową duńskich kompozytorów. Z artystką i Bobanem Markovicem orkiestra połączyła siły również na płycie I na co mi to było.
W ostatnim czasie Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective zrealizowała dwie wielkie trasy ogólnopolskie: Kalejdoskop z Andrzejem Piasecznym (2015/2016) oraz trasę Orkiestra Złotych Przebojów (2017) z Nataszą Urbańską, Małgorzatą Ostrowską, Felicjanem Andrzejczakiem i Mateuszem Ziółko.

Ponadto orkiestra OKSAC bierze udział w festiwalach, projektach edukacyjnych, wszelkiego rodzaju galach i wydarzeniach kulturalnych, zapewnia oprawę muzyczną jubileuszy i eventów dużych instytucji jak i firm.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl