Miasto Ustroń

Koncert Percival / 26.01.2017

Zapraszamy na koncert wyjątkowego Zespołu Percival!

Utwory z soundtracku do gry "Wiedźmin" i nie tylko. Posłuchaj na żywo!

Świetny pomysł na spędzenie zimowego wieczoru. Rozgrzej się przy dźwiękach pieśni Słowian wschodnich, południowych i zachodnich i utworach, przy których Wiedźmin zabijał potwory!

Percival - współtwórca sukcesu albumu "Równonoc", jedyny odpowiedzialny za żywe brzmienia na tej diamentowej płycie. Zespół, którego dźwięki w dużym stopniu uświetnią najnowsze wydanie najbardziej eksportowej polskiej gry Wiedźmin 3. Grupa, która zmierzyła wzdłuż i wszerz Polskę i Europę, grając na instrumentach sprzed tysiąca lat w warunkach sprzed tysiąca lat na wszelkiego rodzaju festiwalach i inscenizacjach historycznych. Koncerty zespołu Percival to wartka, dźwiękowa podróż w czasie, po ziemiach zamieszkanych przez Słowian. Poprzeplatana ciekawostkami i opowieściami o obrzędach naszych przodków, oraz korzeniach naszej kultury.

Zespół występuje w strojach z epoki wczesnego średniowiecza, używając instrumentarium zgodnego z epoką. Podczas koncertu grupa wykonuje pieśni tradycyjne w niemal wszystkich słowiańskich językach a także własne kompozycje.

Percival powstał jako kolejny projekt folk - metalowego, istniejącego od 1999 roku Percival Schuttenbach. W założeniu miała to być pewna odskocznia od regularnych działań, związana z fascynacją światem historii i rekonstrukcji historycznej, jednak przerodziła się ona w pasję, w ogromną fascynację badania źródeł historycznych, w radość z rekonstruowania i budowania dawnych instrumentów, w uwielbienie prowadzenia życia wolnego od cywilizacji, w umiejętność szycia i naprawy strojów, gotowania na ognisku potraw, jakie spożywali nasi przodkowie, a także w chęć szerzenia wiedzy o naszych słowiańskich tradycjach i historii.

Bilety:
25 zł - przedsprzedaż
30 zł - w dniu koncertu

Dostępne w sklepie Percivala:
http://www.percival.pl/sklep/bilety/246-koncert-percival-historyczny-8-grudnia-szczecin.html

PERCIVAL w sieci:
https://www.percival.pl/
https://www.facebook.com/PercivalSchuttenbach
https://www.youtube.com/user/percivalschuttenbach
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl