Miasto Ustroń

KULOODPORNI - wystawa fotografii Iwony Wilczek / 24.11.2018

Muzeum Marii Skalickiej zaprasza na nowa wystawę fotografii „Kuloodporni” Iwony Wilczek.  Będzie można oglądać ją od 24. listopada br. do 31. stycznia 2019 r. 
 
Wernisaż odbędzie się w sobotę, 24. listopada o godz. 15.00. Zapraszamy serdecznie. Wstęp wolny!


Iwona Wilczek
ur. w 1987 roku w Strzelcach Opolskich, mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. Absolwentka fotografii w Collegium da Vinci w Poznaniu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim oraz europeistyki na Politechnice Opolskiej. Obecnie  doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Fotografia jest dla niej medium artystycznym, w którym wykorzystuje przestrzenie wyobraźni, eksperyment z kolorem i formą. Realizuje indywidualne projekty dokumentalne, w których głównym bohaterem jest człowiek i tradycja. Zafascynowana folklorem.

O projekcie:
Projekt przedstawia naturalistyczne portrety sportowców. Chcieć, znaczy – móc, niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla realizacji marzeń sportowych.  Amp Futbol to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportowych osób niepełnosprawnych. Mogą w nią grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia. Kuloodporni Bielsko-Biała to ekstraklasowa drużyna amp futbolu. Jedna z zaledwie czterech tego typu zespołów w Polsce. Obecny wicemistrz Polski. Głównym celem Kuloodpornych jest aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych.
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl