Miasto Ustroń

KULOODPORNI - wystawa fotografii Iwony Wilczek

Muzeum Marii Skalickiej zaprasza na nowa wystawę fotografii „Kuloodporni” Iwony Wilczek. Będzie można oglądać ją od 24. listopada br. do 31. stycznia 2019 r.
Iwona Wilczek
ur. w 1987 roku w Strzelcach Opolskich, mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. Absolwentka fotografii w Collegium da Vinci w Poznaniu. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Opolskim oraz europeistyki na Politechnice Opolskiej. Obecnie doktorantka na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Fotografia jest dla niej medium artystycznym, w którym wykorzystuje przestrzenie wyobraźni, eksperyment z kolorem i formą. Realizuje indywidualne projekty dokumentalne, w których głównym bohaterem jest człowiek i tradycja. Zafascynowana folklorem.
O projekcie:
Projekt przedstawia naturalistyczne portrety sportowców. Chcieć, znaczy – móc, niepełnosprawność nie jest przeszkodą dla realizacji marzeń sportowych. Amp Futbol to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się dyscyplin sportowych osób niepełnosprawnych. Mogą w nią grać wszyscy po jednostronnej amputacji kończyny (zawodnicy grający w polu są po amputacji kończyny dolnej, a bramkarze kończyny górnej) oraz osoby z innymi, jednostronnymi wadami kończyn. Płeć i wiek nie mają znaczenia. Kuloodporni Bielsko-Biała to ekstraklasowa drużyna amp futbolu. Jedna z zaledwie czterech tego typu zespołów w Polsce. Obecny wicemistrz Polski. Głównym celem Kuloodpornych jest aktywizacja sportowa osób niepełnosprawnych.
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl