Miasto Ustroń

Lato z książką / 13.07.2018

Lato z książką, którego organizację zapoczątkowano w 2012 roku to niewątpliwie jedno z ciekawszych wydarzeń literackich, jakie odbywają się w naszym kraju.

Przez ostatnie lata event odbywał się cyklicznie w Łebie, Mikołajkach, Ustroniu oraz Szczyrku, zapewniając wszystkim odwiedzającym rozrywkę na najwyższym poziomie. Udział w inicjatywie brały najważniejsze polskie wydawnictwa, a wśród gości pojawili się m.in.: Wojciech Cejrowski, Krystyna Mazurówna, Ilona Felicjańska, Steffen Möller, Bogdan Rymanowski, Jacek Pałkiewicz, Elżbieta Cherezińska, Krzysztof Skiba, Piotr Gąsowski, Robert Biedroń, Maria Czubaszek, Dariusz Dziekanowski, Karolina Szostak i wielu innych. Organizatorzy dbają również o strefę dziecięcą, w której odbywają się m.in. warsztatyliteracko-plastyczne.

Tegoroczna, siódma już edycja Lata z książką po raz kolejny odbędzie się w myśl hasła Morze-Góry-Mazury. Literackie namioty pojawią się jednak w kilku nowych miejscowościach: Ustroniu (13-15 lipca), Olecku (27-29 lipca), Darłowie (17-19 sierpnia) oraz Gryfowie Śląskim (24-26 sierpnia).

Lato z książką to jedyna inicjatywa czytelnicza w Polsce, która jest organizowana na taką skalę! Adresatami wydarzenia są nie tylko przypadkowi wczasowicze, wypoczywający w danych miejscowościach, ale fani dobrej literatury z całej Polski. Organizatorzy kierują wydarzenie do wszystkich, niezależnie od wieku, bo przecież książka jest idealną formą rozrywki dla każdego z nas!

Szczegółowe informacje znajdziecie na oficjalnej stronie – www.latozksiazka.pl oraz facebooku. Gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniu oraz udostępniania informacji o tak wspaniałym przedsięwzięciu dalej!

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl