Miasto Ustroń

Letnia Szkoła Duchowości Chrześcijańskiej / 18.08.2020

Ojcowie dominikanie z Ustronia zapraszają na I edycję Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej. Celem nowej inicjatywy jest zapoznanie się z różnymi drogami duchowości w Kościele katolickim. Pierwsza edycja poświęcona będzie jednej z najważniejszych dróg duchowości chrześcijańskiej – duchowości benedyktyńskiej, która nadal jest aktualna i cenna. Temat tegorocznych spotkań brzmi: „Modlić się jak benedyktyni. Duchowa droga św. Benedykta”. Spotkania poprowadzi benedyktyn z Tyńca o. Włodzimierz Zatorski, były opat, założyciel wydawnictwa Benedyktynów Tyniec, autor wielu książek i publikacji z zakresu duchowości.

Kolejne edycje poświęcone będą innym charyzmatom duchowości w Kościele. W podjętej inicjatywie chodzi o formację intelektualną, duchową, a przede wszystkim o naukę modlitwy. Termin Letniej Szkoły Duchowości Chrześcijańskiej od 18 do 21.08.

Zapisy:
Zapisy w zakrystii kościoła dominikanów w Ustroniu – Hermanicach (ul. Dominikańska 14, Ustroń) lub poprzez stronę internetową.

W zajęciach Szkoły Duchowości i Szkoły Biblijnej będzie można wziąć udział za pośrednictwem internetu, ale tylko po wcześniejszym zapisaniu się. Szczegółowe informacje na naszej stronie internetowej  www.hermanice.dominikanie.pl i profilu facebookowym https://www.facebook.com/dominikanie.hermanice/.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl