Miasto Ustroń

Międzynarodowa Noc Zbójników / 26.08.2017

26-27 sierpnia zapraszamy na Czantorię.

Przy górnej stacji kolei linowej Czantoria świętować będą zbójnicy.

Fenomen zbójnictwa nie bez przyczyny zrodził się w górach - ostoi wolności i patriotyzmu. Im wyżej, tym mniejsza niewola od ludzi, a większe misterium piękna, respekt dla natury, a przy tym umiłowanie sztuki i ukojenie dla duszy Moda na ludowość, ludyczność, folklor i zbójnickie tradycje wcale nie słabnie, a w ostatnim czasie wręcz przybiera na sile. Legendy o zbójnikach są wciąż chętnie opowiadane i słuchane. Beskidy są stolicą zbójnictwa karpackiego!

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zapoznania się z tradycjami zbójnickimi oraz wzięcia czynnego udziału w licznych zabawach i atrakcjach.

Zaprezentowane zostaną również rekonstrukcje napadów zbójnickich, a także warsztaty takie jak: mielenie żarna na mąkę, ubijanie masła, młócenie zboża cepami, koszor z łowieczkami, wspólne tańce, przeciąganie liny, co więcej degustacje masła, kawy, konkursy z nagrodami.

Animatorzy dla dzieci i smaczne trunki dla dorosłych, kuchnia zbójnicka i pyszne potrawy z grilla. Do tego dobra muzyka i leżaczki na górskiej plaży.

Program wydarzenia na załączonym plakacie.

Zapraszamy!

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl