Miasto Ustroń

Tajemnice pszczelego ula - warsztaty / 01.06.2019

W związku z niesprzyjającą pogodą podczas majówki postanowiliśmy zaproponować Państwu ponownie udział w bardzo ciekawych zajęciach.

Na terenie Stacji Górnej Kolei Linowej Czantoria będzie można zajrzeć do ula i dowiedzieć się, jak powstaje miód. Zajęcia odbywają się przy otwartych ulach, a dzieci uczestniczą w typowych pracach pszczelarskich z udziałem żywych owadów. W trakcie warsztatów omówimy w skrócie proces zapylania roślin, zasady bezpieczeństwa, sprzęt pszczelarski, otworzymy ule, poszukamy gdzie są: nakrop, miód, poszyty miód, pyłek, pierzga oraz jaja, larwy (czerw otwarty), poczwarek (czerw zamknięty), trutni, robotnic oraz matki.

Zajęcia poprowadzi Łukasz Przybył z Pszczelarium.

Dodatkowe informacje:

- warsztaty odbędą się w jednej grupie w godzinach 12:00 - 13:00 - obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca i wypełnienie niezbędnych dokumentów!
- grupa warsztatowa może liczyć maksymalnie 20 dzieci + opiekunowie;
- niezbędne oświadczenia można będzie wypełnić i oddać prowadzącemu na 10 minut przed warsztatami;
- uczestnicy bez wypełnionych oświadczeń, a w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód rodziców nie będą mogli uczestniczyć w warsztatach;
- prosimy o przyniesienie bluz z długim rękawem i długich spodni.

Ze strony organizatora zapewniamy kapelusze i ewentualnie bluzy pszczelarskie dla zapominalskich.

UWAGA! Osoby bez wypełnionych oświadczeń o uczuleniu (a w wypadku osób niepełnoletnich oświadczeń i zgód rodziców) nie będą mogły uczestniczyć w warsztatach.

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja miejsca, której można dokonać mailowo pisząc na adres: marketing@czantoria.net lub na miejscu u Organizatora, w przypadku wolnych miejsc.

Zapisy przyjmujemy na miejscu od godziny 11:00!
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl