Miasto Ustroń

Otwarcie wystawy Anny Flagi pt. Dotyk wyobraźni / 26.08.2017

Anna Flaga - artysta malarz, projektant graficzny, muzealnik,  jest uczestnikiem prestiżowych wydarzeń artystycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Grafikę traktuje jak autoterapię, a swoimi spostrzeżeniami chciałaby się podzielić z otoczeniem. Eksperymentując z materią, traktując twórczość jak  zabawę - sama doświadcza niezwykłych odkryć. Potem nadaje im tytuł, w rezultacie nie ogranicza ich odbioru, ale skłania do refleksji i pobudza do myślenia. Odkrywania siebie.  Tworzy to swoistą zabawę w skojarzenia pomiędzy artystą a odbiorcą. Wystawa Dotyk wyobraźni , to  symboliczny świat pełen niespodzianek, które tkwią w ludzkiej podświadomości,  i do niego zaprasza nas Anna Flaga. Na wystawie zobaczymy jej malarstwo i grafikę.

W Galerii Muflon – Sztuka dla Ciebie,  istnieje  przestrzeń specjalnie stworzona do celów popularyzowania sztuki w miejscach rekreacyjnych, gdzie goście i kuracjusze w różnym wieku mają możliwość obcowania ze sztuką na co dzień, a prezentowane ekspozycje, mają na celu wykształcenie nawyku uczestnictwa w świecie sztuki, oswajanie się z nią i kształtowanie wrażliwości na jej odbiór. Czego Państwu osobiście życzę.
 
Anna Flaga
urodzona w 1974 r. w Rybniku, związana od lat z Żorami, w których mieszka wraz z rodziną.
Studiowała na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie otrzymała w roku 2000 dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Sławomira Karpowicza.
Zajmuje się projektowaniem graficznym, które stanowi zarówno jej podstawę życia zawodowego, jak i źródło artystycznych pasji.
Doświadczenie w projektowaniu nabyła w OS3 Group (Jotka) oraz w Artgroup, gdzie realizowała projekty graficzne, między innymi dla Giełdy Papierów Wartościowych, Stalproduktu SA, Krośnieńskiej Huty Szkła KROSNO SA, Arcelor-Mittal Poland i wielu innych.
Od 2008 roku jest dyrektorem kreatywnym własnego studia reklamy I-SEE design (www.i-see.com.pl).
Od 2013 roku pracuje w Muzeum Miejskim w Żorach, na stanowisku specjalisty ds. promocji w Dziale Promocji i Wydawnictw. Jest twórcą znaku graficznego Muzeum, jak również aktualnego wizerunku Muzeum oraz wielu muzealnych publikacji. Za swoje prace jest doceniana i wyróżniana w środowisku muzealnym. Jej działania przyczyniły się do otrzymania wyróżnień i ogólnopolskich nagród „Sybilla 2014 i „Sybilla” 2016”, dzięki jej zaangażowaniu Muzeum było również wielokrotnie nagradzane nagrodami i wyróżnieniami Marszałka Województwa Śląskiego w konkursach na najważniejsze wydarzenie muzealne roku.

Wystawy:

• udział w licznych wystawach zbiorowych oraz międzynarodowych plenerach malarskich,

• wystawa indywidualna „Nagość twarzy” w Galerii Na Starówce, Żory 2011,

• wystawa indywidualna „Nagość twarzy. II” i „Odbicia wyobraźni”, Muzeum Miejskie w Żorach, Żory 2016.

• nagroda równorzędna w XXI Ogólnopolskim Konkursie Sztuki im. Vincenta van Gogha, Rybnik 2013.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl