Miasto Ustroń

Wernisaż wystawy malarstwa Jadwigi Bajger pt. „Szepty z palety”. / 09.07.2018

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne serdecznie zaprasza w ramach FESTIWALU EKUMENICZNEGO do udziału w wernisażu malarstwa Jadwigi Bajger pt. "Szepty z palety", który odbędzie się w dniu 9 lipca 2018r. o godz. 18.45 w Czytelni Katolickiej im. Jerzego Nowaka. Spotkanie poprowadzi Grażyna Szewczyk, a oprawę muzyczną zapewni trio smyczkowe MODERN TRIO.

Jadwiga Bajger, urodziła się w Zebrzydowicach, gdzie nadal mieszka i realizuje swoje twórcze działania.
Jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Bielsku- Białej a następnie malarstwa w Instytucie Plastyki w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie. Obecnie pracuje jako nauczyciel plastyki w szkole podstawowej i gimnazjum.
Od wielu lat uprawia malarstwo olejne, akwarelowe i rysunek. Ulubionym tematem jej prac są pejzaże i kwiaty. Natchnienia poszukuje w pięknie otaczającej przyrody. Bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych. Swoje prace eksponowała m.in. na:
- Wystawie Sztuki Współczesnej „Rodzinny Dom” zorganizowanej pod patronatem Kurii Diecezjalnej, Duszpasterstwa Środowisk Twórczych, Duszpasterstwa Akademickiego w Częstochowie oraz Klubu Inteligencji Katolickiej w Sosnowcu,
- Ogólnopolskiej Wystawie Twórczości Pedagogów Plastyki w Rzeszowie,
- Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej Nauczycieli w Tarnowie,
- Ogólnopolskich  plenerach malarskich w Lewinie Brzeskim,
- Wystawach: „Wiosenne spotkanie z obrazem”, „Kolory i światło” w Zebrzydowicach.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl