Miasto Ustroń

WIELKI BAL U BREVILLIERA I URBANA W MUZEUM USTROŃSKIM / 08.06.2019

Zapraszamy do Muzeum Ustrońskiego z okazji 10. już INDUSTRIADY - Święta Szlaku Zabytków Techniki Województwa Śląskiego.  Poniżej dowiesz się, jak możesz fantastycznie spędzić u nas ten wyjątkowy dzień. Uwaga: W trakcie Industriady wszystkie atrakcje i wycieczki są BEZPŁATNE.

ATRAKCJE SPECJALNE, WYMAGAJĄCE ZAPISÓW:
9.00-19.30 Wycieczki Ustrońską Ciuchcią szlakiem dawnych bali i rozrywki. Godziny rozpoczęcia wycieczek: 9.00, 10.30, 12.00, 13.30, 15.00, 16.30, 18.00. Mile widziane zapisy. Dodatkowe informacje: czas trwania jednej wycieczki wynosi od 1 do 1,5 godz. (w zależności od natężenia ruchu ulicznego). Pilotem będzie Bożena Kubień. W tym roku dla Państwa wygody wprowadziliśmy miejscówki, aby każdy miał godne miejsce i rodziny nie musiały się rozdzielać. Wycieczki Ciuchcią sponsoruje Wydział Promocji i Kultury Miasta Ustroń. Zapisy przyjmujemy pod nr tel.: 338542996, 514073107 oraz e-mailowo: muzeumustronskie@op.pl

11.00-15.00 Kreatywne warsztaty „InduFascynatory na InduBal”, podczas których nasi goście wykonywać będą maski, nakrycia głowy, okulary, wachlarze oraz inne szałowe akcesoria balowe. Godziny rozpoczęcia warsztatów: 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00. Mile widziane zapisy. Dodatkowe informacje: czas trwania warsztatów, to ok. 1 godz. Maksymalna liczebność 1 grupy, to 25 osób. Prowadzącą będzie Alicja Bąk – Żerebiec. Zapisy przyjmujemy pod nr tel.: 338542996, 514073107 oraz e-mailowo: muzeumustronskie@op.pl

GRY, ANIMACJE:
9.00-19.00 Animacja dla dzieci „Bal u małej hutmistrzówny”. Dodatkowe informacje: animacje dla dzieci z wykorzystaniem muzealnych eksponatów, podczas których najmłodsi goście Industrady będą mogli, zgodnie z własnym pomysłem, przeistoczyć się w przedwojenną damę lub gentelmana oraz wziąć udział w przyjęciu wśród zabytkowych zabawek. Świetna zabawa z szałowymi strojami, a nawet makijażami.

9.00-16.00 Gra dla dzieci typu questing w budynku Muzeum  „Koafiura w buduarze”. Dodatkowe informacje: pełna tajemnic gra dla dzieci, młodzieży i całych rodzin, którzy poruszać się będą po budynku Muzeum, poszukując przedmiotów i scen, związanych z kolejnymi etapami przygotowań do balu u przemysłowca. Dla uczestników upominki.

9.00-16.00 Pełna emocji gra terenowa „Jak trafić na bal u Brevilliera?” Dodatkowe informacje: wielka atrakcja dla pasjonatów gier terenowych. Gra tocząca się w obrębie historycznego założenia Huty „Klemensa”, stawiająca uczestników w roli przybyszów, zaproszonych na bal u magnata przemysłowego i chcących znaleźć do niego właściwą drogę. Gracze wyposażeni zostaną w mapy, na których zaznaczone są miejsca, gdzie w międzywojennym Ustroniu urządzano bale, wypoczywano, doświadczano rozrywki. Prawidłowa identyfikacja obiektów na specjalnej planszy pozwoli trafić prosto na bal do przemysłowca Brevilliera. Dla graczy upominki.

SPEKTAKULARNY POKAZ:
10.00-15.00 Prezentacja dawnej sztuki kowalskiej  „InduKotyliony”. Emocjonujący pokaz kucia wolnoręcznego w zrekonstruowanej kuźni wiejskiej w skansenie przymuzealnym. Dodatkowe informacje: każdy zainteresowany otrzyma niepowtarzalny, ręcznie stempelkowany, kuty kotylion w kształcie podkówki.

NIECODZIENNE ZWIEDZANIE MUZEUM:
9.00-19.30  Wystawa „Bal u Brevilliera i Urbana”,  utrzymana w międzywojennej stylistyce art deco, która stanowić będzie tło dla wszystkich balowych wydarzeń w tym wyjątkowym dniu.

10.00-16.00 Niesztampowe zwiedzanie Muzeum „Bon ton na dawnych salonach”. Fabularyzowane oprowadzanie po obiekcie Muzeum przez „przedwojennego gentlemana”, który zasypie uczestników ciekawostkami towarzyszącymi dawnym balom, odsłoni tajniki konwenansów towarzyskich, zapozna z regułami balowych zalotów i rytuałów wprowadzania na salony. 

13.00-16.00 Warsztaty tańca Lady Marion w muzealnej sali balowej.  Warsztaty o luźnej konwencji, ukierunkowane na proste kroki, aby ośmielić początkujących adeptów parkietowych rozrywek. W pakiecie anegdotki z dawnych bali.

WYDARZENIE FINAŁOWE INDUSTRIADY 2019, TEGO NIE MOŻESZ PRZEGAPIĆ!
16.00-16.30 Happenig „Wszyscy jesteśmy przemysłowcami”, czyli uroczyste wprawienie w ruch potężnego młota sprężynowego „Ludwig”. Niezwykły pokaz kucia na monumentalnej maszynie, w historycznym klimacie. Dzięki magii Industriady zaszczycą nas swoją obecnością przemysłowcy Brevillier i Ubran, właściciele Kuźni w okresie międzywojennym. Po uruchomieniu młota wszyscy zebrani udadzą się bezpośrednio do sali balowej. 

16.30-17.30 Bal u Brevilliera i Urbana w klimacie lat międzywojennych w magicznej przestrzeni dawnego obiektu poprzemysłowego. Jedyna w swoim rodzaju zabawa z udziałem zespołu Kropki3. Zapraszamy wszystkich – w przebraniach, maskach, nakryciach głowy wykonanych na warsztatach w dniu Industriady, a także w strojach codziennych. Można będzie potańczyć, posłuchać, popatrzeć, a także się powygłupiać. Konwencja balu będzie luźna, nastawiona na świetną zabawę. Na uczestników czekać będzie również „raut w westybule”, czyli stylowy poczęstunek.
Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl