Miasto Ustroń

XIV Festiwal Ekumeniczny - koncert "AVE..." / 17.08.2018

Chrześcijańskie Stowarzyszenie Ekumeniczne w Ustroniu serdecznie zaprasza w ramach XIV Festiwal Ekumenicznego w Ustroniu na koncert pt. "AVE...", który odbędzie się w dniu 17 sierpnia 2018r. o godz. 17.15 w kościele rzymskokatolickim pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata (Ustroń ul. Sanatoryjna 8).

Ewelina Bachul - organy
Kamila Kiecoń - śpiew
Marlena Olimpia Janik - skrzypce


Ewelina Bachul
W roku 2013 ukończyła z wyróżnieniem Diecezjalną Szkołę Organistowską - Szkołę Muzyczną II st. w Bielsku-Białej w klasie organów mgr Urszuli Jasieckiej-Bury. W tym samym roku ukończyła także z wyróżnieniem studia na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim, Wydział Artystyczny w Cieszynie. Obecnie jest studentką Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach w klasie organów profesora Juliana Gembalskiego. W roku 2012 otrzymała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. W 2017 roku zdobyła wyróżnienie oraz nagrodę specjalną na III Międzynarodowym Konkursie Organowym w Sankt-Petersburgu (Rosja), II miejsce na II Konkursie Organowym i Organowo-Kameralnym w Mielcu (występując w duecie ze skrzypaczką Magdaleną Marcinowicz-Tomanek), a wcześniej także na wielu konkursach dla uczniów szkół muzycznych (m.in. I miejsce na Ogólnopolskich Przesłuchaniach CEA w Warszawie).Występuje jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą. Koncertowała podczas festiwali organowych m.in. w Sankt-Petersburgu (Rosja), Oniksztach (Litwa), Ostrawie (Czechy), Katowicach, w Bazylice Jasnogórskiej w Częstochowie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Świętej Lipce, Tarnowskich Górach, Gliwicach, Dąbrowie Górniczej, Jaworznie, Bielsku-Białej, Sejnach, Tychach, Wodzisławiu Śląskim, Czechowicach-Dziedzicach, Nowej Rudzie, Pasymiu. Uczestniczyła w kursach interpretacji muzyki organowej i improwizacji, prowadzonych przez: Davida Titteringtona, Gerharda Gnana, Ludgera Lohmanna, Desmonda Huntera, Dalibora Miklavcica, Wolfganga Seifena. Nagrała solową płytę (ORG-homage!) z utworami organowymi Wiesława Cienciały. Dokonała prawykonania utworów Wiesława Cienciały oraz Tomasza Bonikowskiego. Prowadzi klasę organów w Społecznym Ognisku Muzycznym im. J. Drozda w Wiśle.

Kamila Kiecoń
Wokalistka, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Cieszynie. Znana ustrońskiej publiczności, wielokrotnie występowała przy okazji imprez organizowanych w mieście. Uczestniczka 8. edycji The Voice of Poland. Laureatka wielu konkursów i festiwali w naszym regionie. Jej marzenie to scena i na niej zamierza spędzić całe życie.

Marlena Olimpia Janik
Od kilkunastu lat gra na skrzypcach. Jest absolwentką szkoły muzycznej I-go stopnia, którą ukończyła z wyróżnieniem. Obecnie uczy się w Państwowej Szkole Muzycznej II-go stopnia w Cieszynie w klasie Pani Barbary Litwiniuk. Koncertowała przy różnych okazjach w kraju, a także w Czechach i Austrii. Jest laureatką kilku konkursów i przeglądów muzycznych.

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl