Miasto Ustroń

XXIX Bieg Legionów / 10.11.2018

29. Bieg Legionów w Ustroniu odbędzie się tradycyjnie w sobotę, w przededniu rocznicy odzyskania niepodległości.

Bieg po raz pierwszy odbędzie się na aż 3 dystansach: 5 km, 10 km i …100 km!

Dystans 5 km to propozycja dla osób rozpoczynających swoją przygodę z bieganiem, możliwy do pokonania przez każdego, bez względu na wiek, poziom wytrenowania. „Piątka” to świetna okazja dla początkujących! Obowiązuje klasyfikacja open mężczyzn i kobiet, bez podziału na kategorie wiekowe.

Trasa biegu głównego została tym razem dokładnie zmierzona i dopasowana do potrzeb bardziej wymagających biegaczy, liczy dokładnie 10 km. Dystans oparty został na pętli 2,5 km pokonywanej 4-krotnie. Klasyfikacja prowadzona jest w 4 kobiecych i 7 męskich kategoriach wiekowych.

Kolejną nowością jest bieg sztafetowy na 100 km trasie rozgrywany pod hasłem „100 km na 100-lecie odzyskania niepodległości”! Sztafeta licząca 5 osób ma za zadanie przebiec łącznie 40 okrążeń liczących 2,5 km, co da w sumie 100 km. 

Trasa biegu została zmodyfikowana, aby w jak najlepszym stopniu wykorzystać walory przyrodnicze i rekreacyjne bulwarów ustrońskich nad rzeką Wisłą. Pętla o długości 2,5 km prowadzi Aleją Legionów, następnie mostem nad rzeką, ulicą Nadrzeczną, ponownie kładką wiszącą i „obiega” Utropek, w którym mieści się Biuro Zawodów oraz catering.

Biuro zawodów, start i meta, bufet – wszystko zostało zlokalizowane w jednym miejscu, w „Utropku”, co stanowi znaczne ułatwienie dla uczestników.29. Bieg Legionów w Ustroniu odbędzie się tradycyjnie w sobotę, w przededniu rocznicy odzyskania niepodległości.

Tym razem organizatorzy przygotowali dla uczestników i uczestniczek szereg nowości i niespodzianek!

ZAPISY: pomiaryczasu.pl     
TRASA

Herb Ustroń

Miasto Uzdrowisko

USTROŃ

Adres: 43-450 Ustroń, Rynek 1
Telefon: +48 33 85 79 300
biuropodawcze@ustron.pl
www.ustron.pl